Умови

V Міжнародного конкурсу оперних співаків
 імені Соломії Крушельницької

12-22 листопада 2019 року, м. Львів, Україна

1. Загальні умови

1.1. V Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької (далі – Конкурс) відбудеться у м. Львів (Україна) з 12 до 22 листопада 2019 року.
1.2. У Конкурсі можуть брати участь професійні співаки, які мають спеціальну музичну освіту та студенти закладів спеціалізованої мистецької освіти (музичного спрямування) України й зарубіжжя. У Конкурсі можуть брати участь вокалісти всіх голосових категорій та всіх національностей, які погоджуються з умовами Конкурсу та яким у рік проведення Конкурсу (станом на 12 листопада 2019 року) виповнилося не більше 35 років. Конкурс проводиться окремо серед співаків та співачок.
1.3. Для участі у Конкурсі є обов'язковим виконання програмних вимог.
1.4. До участі у Конкурсі не допускаються лауреати Гран-прі Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької попередніх років.

2. Фінансові умови

2.1. Всі учасники Конкурсу під час реєстрації повинні сплатити вступний (реєстраційний) внесок у розмірі 100 (сто) доларів США у гривневому еквіваленті за курсом, що діє на день сплати, Національного банку України. Без сплати вступного внеску учасник до конкурсних прослуховувань не допускається. У разі відмови кандидата від участі у конкурсі, вступний внесок йому не повертається.
2.2. Витрати, пов’язані з проїздом учасників Конкурсу до м. Львова і в зворотній бік, а також участь у першому турі здійснюються за їх власний рахунок.
2.3. Витрати, пов'язані з відрядженням (проживання і харчування) учасників, які пройшли у другий та третій тури, та їх концертмейстерів, а також витрати, пов’язані з участю переможців в заключному концерті, здійснюються за рахунок засновника Конкурсу. За необхідністю, Дирекція Конкурсу може надати допомогу в резервуванні місця проживання в готелі на період першого туру.
2.4. Учасники, які прибули на Конкурс і відмовилися від виступу, а також ті, які не пройшли на ІІ або ІІІ тури, можуть залишатися (за власний рахунок)до кінця Конкурсу.

3. Премії та нагороди

3.1. Оргкомітет V Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької встановив такі премії та нагороди для переможців:
Гран-прі -
10 000 (десять тисяч доларів США) і звання лауреата Конкурсу;
Дві перші премії (окремо для співаків і співачок) -
5 000 (п’ять тисяч доларів США) кожна і звання лауреата Конкурсу;
Дві другі премії (окремо для співаків і співачок) -
4 000 (чотири тисячі доларів США) кожна і звання лауреата Конкурсу;
Дві треті премії (окремо для співаків і співачок) -
3 000 (три тисячі доларів США) кожна і звання лауреата Конкурсу;
Дві четверті премії (окремо для співаків і співачок) -
1 000 (одна тисяча доларів США) кожна і звання лауреата Конкурсу;
Спеціальні премії:
500 (п’ятсот доларів США) - за краще виконання арії з опери українського композитора
500 (п’ятсот доларів США) і диплом – «Кращий концертмейстер Конкурсу».
Журі має право присудити не більше двох премій кращим концертмейстерам Конкурсу. Премія не присуджується концертмейстерам, які залучені Дирекцією Конкурсу.
Спеціальний приз:
Приз глядацьких симпатій.
3.2. Журі має право присудити додатково другу або третю премію, якщо не присуджено відповідно першу або другу .
3.3. Журі має право присудити один спеціальний приз – сертифікат-запрошення учасникові Конкурсу виконати впродовж сезону 2019-2020-х рр. у виставі Львівської Національної Опери одну з сольних партій із репертуару Театру.
3.4. Усі премії виплачуються в національній валюті згідно з курсом, який діє на день сплати, Національного банку України; при цьому, з них утримуються податки - відповідно до законодавства України.
3.5. Підприємства, установи та організації, громадські об’єднання, благодійні фонди, а також фізичні особи можуть за власний рахунок встановлювати додаткові премії, спеціальні призи та інші відзнаки учасникам Конкурсу (за погодженням із Оргкомітетом).
3.6. Переможці Конкурсу беруть участь в урочистій церемонії нагородження та заключному концерті переможців.

4. Порядок проведення Конкурсу

4.1. Конкурсна програма складається зі змагань у три тури (два відбіркові та фінальний) і заключного концерту переможців. Перший тур – у супроводі фортепіано, другий – у супроводі симфонічного оркестру; фінальний – у виставах Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
4.2. Перегляд виступів, об’єктивне оцінювання учасників Конкурсу та визначення його переможців здійснює Журі, до складу якого запрошуються видатні діячі музичного мистецтва України та іноземних держав. Діяльність роботи журі регламентується положенням про журі, що затверджується головою Оргкомітету.
4.3. Всі прослуховування відбуваються публічно.
4.4. Порядок виступів учасників визначається жеребкуванням перед першим туром і зберігається до кінця Конкурсу.
4.5. До участі у другому турі допускається не більше 24 учасників (12 співаків та 12 співачок).
4.6. До третього (фінального) туру допускається не більше 10 учасників (5 співаків та 5 співачок).
4.7. Визначення переможців спеціальної премії "Кращий концертмейстер Конкурсу" відбувається після закінчення першого туру Конкурсу.
4.8. Рішення Журі у всіх турах Конкурсу є остаточними і оскарженню не підлягають.
4.9. Дирекція Конкурсу - у разі потреби - безоплатно надає конкурсантам концертмейстерів для виступу в першому турі, а також - для репетицій тривалістю 60 хвилин перед кожним туром. У цьому разі конкурсанти зобов’язані надати концертмейстерам весь нотний матеріал.
4.10. Дирекція Конкурсу залишає за собою всі права на трансляцію по радіо, телебаченню та через мережу Інтернет конкурсних прослуховувань і заключного концерту, їх аудіо- та відеозаписів, а також розповсюдження цих матеріалів - без виплати гонорару учасникам та їх концертмейстерам.
4.11. У разі виникнення суперечок при тлумаченні умов Конкурсу, єдиним правильним текстом є український.

5. Порядок подачі документів

5.1. Для участі в Конкурсі подаються такі документи: заявка учасника Конкурсу, яка заповнюється на офіційному веб-сайті Конкурсу www.krushelnytska.com.ua , до якої завантажуються наступні документи: творча біографія (не більше 1800 знаків); програма виступів на трьох турах Конкурсу; посилання на відео (Youtube, Vimeo, тощо); фото учасника (формат jpeg, не менше 1600х1200 пікс.), Acceptable file types: jpg, jpeg. Maximum file size: 5 Мb.; скан-копія документу, що засвідчує вік учасника, паспорт, права (формат jpeg); скан-копія диплому про музичну освіту, для студентів – скан-копія документу з місця навчання (формат jpeg). Останній день подання онлайн-заявки з відповідними документами на сайті Конкурсу – www.krushelnytska.com.ua 01 жовтня 2019 року.

5.2. Документи, що надійшли із запізненням або не в повному обсязі, не розглядаються. Дирекція Конкурсу не забезпечує учасників Конкурсу медичним страхуванням.

5.3. Після розгляду всіх поданих документів Дирекція Конкурсу до 10 жовтня 2019 року надсилає електронною поштою учасникам Конкурсу підтвердження про участь у Конкурсі. У разі необхідності, Оргкомітет Конкурсу надсилає учасникам Конкурсу офіційне запрошення для отримання візи. Список учасників Конкурсу буде розміщено на сайті Конкурсу до 20 жовтня 2019 року. Всі учасники, які отримали запрошення, зобов’язані до 1 листопада 2019 року повідомити Дирекцію Конкурсу про дату прибуття на Конкурс.

5.4. Іноземні учасники особисто відповідають за оформлення паспортів та віз. Консультації з цих питань можна отримати в найближчому посольстві або консульстві України.

5.5. Зміни в програмах, поданих учасниками, приймаються не пізніше 01 жовтня 2019 року.

5.6. Дирекція конкурсу залишає за собою право використовувати всі інформаційні матеріали, надіслані учасниками, і фотографії для надання їх ЗМІ.