Народження переможців та Гала-концерт П’ятого Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької

23.11.2019

У Львівській національній опері 22 листопада урочисто завершився П’ятий Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької. Під час урочистостей відбулося хвилююче нагородження головної переможниці та лауреатів конкурсу, також за їхньої участі відбувся феєричний Гала-концерт!

Зауважимо, що загалом свої сили у конкурсі спробували близько пів сотні співаків та співачок до 35 років з України, Вірменії, Польщі, Білорусі, Угорщини. Однак у фінальний третій тур вийшло лише 10 молодих українських виконавців.

За результатами голосування членів журі Гран-прі міжнародного конкурсу, який склав 10 тисяч доларів, здобула Мар’яна Мазур. Окремо присуджували І премію (5 тисяч доларів): її отримали Роман Чабаранок та Руслана Коваль, ІІ премію (4 тисячі доларів) здобули Володимир Тишков та Дар’я Литовченко, ІІІ премію (3 тисячі доларів) – Святослав Винник та Юлія Алєксєєва, ІV премію (1 тисяча доларів) – Ігор Євдокименко та Вікторія Мельник.

Ще один учасник Степан Дробіт, який також був у десятці фіналістів, отримав запрошення виступити на сцені Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка та Сілезької опери у м. Битом (Польща).

Знаменно, що Приз глядацьких симпатій завоювала переможниця конкурсу – Мар’яна Мазур. Наразі дівчина співає у хорі Львівської опери. І, як пообіцяв гендиректор Оперного театру Василь Вовкун, хоч поки вона не є солісткою, найближчим часом це неодмінно станеться.

«Я хоч зараз готовий підписати контракт із кожним з вас, тому що ви всі достойні. Просто все ще залишається цей поділ на І, ІІ, ІІІ, ІV місця, і наше суспільство певно цього ніколи не позбудеться. Але, знайте, що усі ви – індивідуальні, талановиті, а головне – майбутні зірки. Бо Міжнародний конкурс імені Соломії Крушельницької покликаний возвеличити славне ім’я прими, а також відкрити на сцені нашого театру нові оперні зірки, якими ви вже і стаєте», – звернувся до фіналістів конкурсу Василь Вовкун.

Зауважимо, що конкурсантів оцінювали поважні члени журі з України, Польщі, Австрії, Німеччини, Молдови та Словаччини.

«Я надіюся, що нам вдалося, щоб тут засвітилися такі імена, які несуть іскру Божу, щоб торжествувала непідкупність та чесність. Це було не завжди легко, але ми всі дуже старалися. І мені дуже приємно, що учасники, які не проходили у інший тур, підходили, цікавилися зауваженнями і дякували, ніхто не йшов ображеним», –  зазначила голова журі, солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець.

Вона наголосила, що під час оцінювання учасників, членам журі було важливо слухати не лише розумом, а й серцем, щоб не пропустити справжній талант.

Своєю чергою директор Львівської опери Василь Вовкун подякував присутнім під час урочистостей представникам Міністерства культури, адже конкурс не проводився ось уже 10 років: «Спільно з представниками міністерства в нас відбулася конструктивна розмова і ми дійшли до того, щоб найближчим часом задекларувати проведення цього конкурсу із регулярністю раз у два роки».

Урочисте закриття п’ятого Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької завершилося Гала-концертом. Усі фіналісти конкурсу виконали з оркестром по одній арії – з опер В.А. Моцарта, Р. Леокавалло, Дж. Верді, Ш. Гуно, С. Монюшка та ін. Переможниця конкурсу Мар’яна Мазур виконала українську арію з опери «Украдене щастя» Ю. Мейтуса.

На завершення святкового Гала-концерту усі фінаністи конкурсу, а також члени журі – Вікторія Лук’янець та Олександр Дяченко заспівали знамениту Застільну пісню з опери «Травіата» Дж. Верді.